Kreativní laboratoř

V této aktivitě hraje hlavní roli kreativita. Ale nebojte! Kreativní laboratoř zahrnuje všechny prvky úspěšného teambuildingu, jako je týmová spolupráce, zábava, konkurence ... a touha po vítězství!

Obvykle připravujeme laboratoř uvnitř, ale lze ji zvládnout dobře i venku. Na začátku vysvětlíme pravidla a účel hry, pak vytvoříme týmy po 10 hostech. Každý člen má svou vlastní roli. Každý tým se skládá z vedoucího, předváděcí osoby, kreativní osoby, hráčů, nakupujících a dělníků.

Každý tým dostane svůj stůl, který se stane jeho dílnou. Na stolech jsou různé rekvizity, jako jsou látky, staré oblečení, papír, lepidla, barvy, značky, nůžky, nože atd. Týmy mají dvě hodiny na promyšlení a sestavení jednoho výtvoru/produktu, který bude představovat zadané téma. Téma může být například vaše firemní uniforma v roce 2100 nebo váš ideální firemní produkt. Návrhy témat jsou nekonečné a my je můžeme přizpůsobit vaší společnosti podle potřeby. Jakmile se členové týmu dohodnou na tom, co vytvoří, musí vybrat jednu osobu, která nakonec jejich finální výtvor předvede!

Aby Kreativní laboratoř byla ještě zajímavější a interaktivnější, připravují se v rámci aktivity další různé hry. Úspěchem v těchto hrách týmy vydělávají peníze, které mohou utratit v našem „obchodě s materiály“. Obchod má takové položky, které na stolech nenajdete, takže vyhrát peníze může výrazně vylepšit finální výtvor a tím i posílit pozici týmu! Každá hra se hraje pouze jednou, ale máme připraveno mnoho úkolů, aby týmy mohly vyhrát co nejvíce peněz. Položky v obchodě stojí různé částky a záleží na každém týmu, zda si koupí několik levných položek nebo ušetří na jednu drahou položku!

Je důležité, aby role v týmu byly dobře rozděleny. To je obvykle úkolem kapitána. Času není nazbyt, jeden člen vydělává ve hrách peníze a nakupuje potřebné materiály, další pracuje na „vizi“ tvorby a další na prezentaci finálního produktu.

Po dvou hodinách je veškerá práce dokončena. Týmy mají své výtvory a je čas je představit ostatním týmům na podiu. Každý tým má pouze jednu minutu, aby předvedl svou báječnou práci! Zapojit můžete hudbu, mluvené slovo, vše tak abyste přesvědčili publikum a dostali dost hlasů. Každý tým má jeden hlas. Nakonec spočítáme všechny hlasy a tým s největším počtem hlasů vyhrává fantastické ceny!

Teambuilding Kreativní laboratoř pobaví každého člena týmu a nikoho nevyvede z jeho komfortní zóny. Nejzábavnější část této hry je na konci, když týmy na podiu představují to, co vytvořili. Kreativní laboratoř je ideální pro velké i malé skupiny.

Máte dotaz?

Konktaktujte nás! A začněme plánovat váš teambuilding v Praze.

Kontaktujte nás!