Procházka po českých kulinářských specialitách

Skvělé jídlo a pití je vždy záruka dobré akce! Nabízíme prohlídku kulinářských specialit, která vás zavede ke všem gastronomickým pokladům v Praze - jak je znají místní gurmáni. Typické české chlebíčky, párky od mistra řezníka, pražská šunka od kosti nebo vynikající české domácí sladkosti ... to je jen několik možností, které můžete ochutnat během našeho kulinářského výšlapu.

Představte si dopoledne nebo odpoledne strávené s průvodcem, který je nadšenec do české kuchyně a odhalí vám skrytá kulinářská místa v centru Prahy. Kulinářský výšlap skvěle doplní vaši konferenci či jakoukoliv vaši akci v Praze.  

Každé kulinářské turné začíná prázdným žaludkem! To je základ. Náš průvodce v hotelové hale nejdříve představí hostům, co mohou v následujících 2 - 3 hodinách očekávat. Aby výšlap byl pohodlný a příjemný pro všechny účastníky, doporučujeme 10 hostů na 1 průvodce. Jedná se o pěší vycházku centrem Prahy. V případě, že váš hotel je mimo centrum, dopravíme vás tam autobusy.

Všechny naše kulinářská zastavení se nacházejí v historickém centru Prahy, v pěší vzdálenosti od sebe. V rámci prohlídky objevíte také některé historické památky, ale stále v našem hledáčku bude především chutné jídlo a pití.

První kulinářská zastávka je v oblíbeném místě, kde se prodávají studené lahůdky a typický český sendvič - chlebíček. Chlebíčky vynalezli Češi a nemohou chybět na jakékoliv soukromé či firemní oslavě! Chlebíčků je tolik druhů, kolik je chutí. Obyčejný plátek bílého chleba bohatě nazdobený šunkou, vajíčkem a okurkami, lososem a hořčičnou či koprovou omáčkou, hermelínem s brusinkovou marmeládou… a tolik radosti!

Další ze zastávek vede hosty do nejznámějšího pražského řeznictví. Kde vášeň dělá z masa poezii na jazyku. Mistr řezník představí všechny druhy masa, salámů a uzenin a prohodí i něco málo k historii řezníků v českých zemích. Zatímco mistr horlivě vypravuje, servíruje se horká pražská šunka s kouskem čerstvě upečeného chleba a křenu. Poté následuje uzená klobása a nakonec to nejlepší - tence krájená stařená hovězí svíčková. Servírovaná je na prkénku či na právě upečeném chlebu.

Je na čase to zapít oroseným českým pivem! Chlouba Čechů. Zlatá tekutina, která je vyráběna v tolika verzích a chutích. Další zastávka je tedy více než jasná. Moderní mikropivovar, který respektuje českou tradici výroby piva, ale dodává tomu moderní šmrnc a chuť. Zatímco sládek pivovaru bude vše vysvětlovat, vy si užijte vychlazený džbánek lahodného moku.

A na závěr trochu sladkého? Češi mají velmi dlouhou tradici výroby domácích dezertů. Existuje mnoho moučníků, které naše babičky vyráběly doma, obvykle pro nějakou rodinnou oslavu. V dnešní době se tyto staré recepty obnovují a proměňují v umění, ale stále si zachovávají svůj původ. Profesionální cukrář otevře svou sladkou laboratoř a promluví o svých vlastních sladkých „tajemstvích“.

Prohlídku českých kulinářských specialit lze uspořádat pro jakoukoli firemní skupinu jakéhokoliv počtu a národnostního složení. Menu je samozřejmě flexibilní a záleží na dohodě s vámi. Lze ho přizpůsobit na míru k vašemu programu. Spojte se s námi a vychutnejte si to nejlepší z Prahy!

Máte dotaz?

Napište nám a začněme společně plánovat váš event ...

Kontaktujte nás!
  • spejle 23w 1024x683