Jízda historickou tramvají

Netradiční, nostalgická a především zábavná, to je jízda historickou tramvají! Svezete se skvěle udržovanou tramvají, která bude pamatovat 20. – 40. léta 20. století. A pokud si objednáte tramvaj výhradně pro svou pražskou akci, můžete si naplánovat trasu Prahou, přesně podle vašich představ.

Historie tramvají v Praze sahá až do roku 1875, kdy městem tahaly tramvajové vozy koně. První elektrická tramvaj vyjela Prahou v roce 1891 a byla provozována soukromým vlastníkem. Hlavní město Praha odkoupilo v letech 1897 – 1907 všechny elektrické tramvaje od různých soukromých poskytovatelů, čímž se zrodil Dopravní podnik hlavního města Prahy. Stejná společnost funguje dodnes - samozřejmě s moderními tramvajemi.

Praha vlastní jednu z největších sbírek historických tramvají na světě. Všechny tramvaje stále fungují a jsou udržovány ve výborném stavu.

Každý vůz historické tramvaje má kapacitu přibližně 25 cestujících na sezení a není problém zapojit i několik vozů za sebou. Najednou mohou tedy historickou jízdu absolvovat skupiny až o 300 cestujících.

A jak to přesně probíhá? Naši event manažeři si vás vyzvednou v hotelové hale nebo po domluvě kdekoliv jinde. Vytvoříme skupinky o 50 hostech a vydáme se na nejbližší tramvajovou zastávku. Je nezbytné, abychom byli na tramvajové zastávce včas, před příjezdem historické tramvaje, protože historické tramvaje používají stejné tramvajové linky jako veřejné. Nic neponecháváme náhodě a v každém voze historické tramvaje máme jednoho našeho kolegu. To nám umožňuje sledovat, kde přesně tramvaj je a podle toho pak plánujeme přesuny. Vše tak, aby pohodlí hostů bylo naprostou prioritou. Nechceme, aby hosté na tramvajové zastávce čekali příliš dlouho a na druhou stranu nechceme ani spěchat.

Trasa historické tramvaje má jediné omezení, a tou jsou koleje. Z našich zkušeností vám naplánujeme trasu přesně podle lokality vašeho hotelu, konferenčních prostor, restaurací či jiných míst. Trasu historické tramvaje navrhujeme tak, abyste se dostali, kam potřebujete, a ještě u toho viděli to nejzajímavější z historického centra Prahy. Jízda trvá obvykle 20-30 minut. A to je tak akorát, abyste si prohlédli město, dostali se do místa určení, a ještě se u toho pobavili.

Jízda tramvají lze ještě doplnit průvodcem, který hosty provede historií Prahy a upozorní na všechny pamětihodnosti po trati. Během jízdy si hosté mohou vychutnat drobné občerstvení, jako je šumivé víno, pivo, preclíky či jednohubky.

Historická tramvajová jízda je ideální týmovou aktivitou pro malé skupiny po 10, ale také pro velké firemní akce až pro 300 hostů. Stejně tak ji můžete využít dopoledne, odpoledne nebo cestou na večeři.

Máte dotaz?

Napište nám a začněme společně plánovat váš event ...

Kontaktujte nás!