Exkluzivní prohlídka Strahovské klášterní knihovny

Strahovský klášter patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám v České republice. Byl založen v roce 1143 a je to nejstarší premonstrátský klášter u nás. Jeho knihovna je jednou z nejlépe dochovaných a nejcennějších knihoven na světě a čítá přibližně 200 000 knih a artefaktů. Tato exkluzivní návštěva knihovny je fantastickým zážitkem, který jen tak nezažijete!

Nejstarší část knihovny, barokní Teologický sál, byl zřízen v letech 1671 až 1674. Druhá část, Filosofická síň, pochází z roku 1794. Oba sály jsou umístěny ve stejném patře a jsou propojeny chodbami.

Strahovský klášter se nachází v těsné blízkosti Pražského hradu. Snadno se k němu dostanete jakýmkoli způsobem dopravy. Umíme zařídit i návštěvu té části knihovny, kterou návštěvníci obvykle vidět nemohou. Návštěva knihovny je vždy s profesionálním průvodce, který vysvětlí nejen historii kláštera, ale zná spoustu zajímavostí o knihách samotných.

Skupinová návštěva klášterní knihovny musí být vždy objednána předem a rezervována na určitou dobu. Prohlídka s průvodcem trvá přibližně 30 – 50 minut, v závislosti na tom, jak hluboko do historie a faktů chceme jít. Během návštěvy knihovny lze nabídnout šumivé víno, nealkoholické nápoje či drobné občerstvení.

Knihovna Strahovského kláštera je ideální pro jakoukoli skupinu do maximálně 100 hostů. Samotná prohlídka pak probíhá v menší skupině (max. 50 návštěvníků). Každá skupina bude mít svého průvodce a během prohlídky si vzájemně vymění sály knihoven.  

Tato exkluzivní návštěva Strahovského kláštera je ideální jako výchozí místo při procházce centrem Prahy nebo před večeří. Lze ji zkombinovat s uvítacím drinkem či lehkým občerstvením.

Máte dotaz?

Napište nám a začněme společně plánovat váš event ...

Kontaktujte nás!