Pravidla hry

Po skončení zkušebního kola celá hra začíná a už jedeme naostro. Každý tým pošle jeden kámen po ledové ploše směrem k danému cíli. Družstvo, jehož kámen se nachází nejdále od mety, začíná. Jeho hráči postupně posílají další kameny a snaží se alespoň jeden z nich dostat před soupeřův kámen, co nejblíže k cíli.

Ve chvíli, kdy se jim to podaří, se ke slovu dostávají protihráči. Ti se budou snažit o to samé. Účelem této teambuildingové aktivity je umístit, co nejvyšší počet kamenů, co nejblíže k dané metě. Jakmile je ve hře více kamenů, hra se stává dramatičtější.

Aby Ice Stock byl ještě více vzrušující a plný napětí, vstupují do hry i další pravidla. Pokud se hozený kámen dotkne mantinelu na opačné straně kluziště, nebo se převrátí, je vyřazen ze hry. Stejné pravidlo platí i v případě, že se rukojeť kotouče dotkne ledu. Pokud hozený kámen zasáhne cíl, dojde pravděpodobně k jeho posunutí. A v tu chvíli může být všechno úplně jinak. Cíl se nám posunul, a tak vítězí právě ty kameny, které jsou mu nyní nejblíže.

Po každém odehraném setu (1 set = 3 kola) se týmy střídají. Vítězné družstvo se posouvá vždy o jednu řadu vlevo. Tým, který prohrál zůstává na stejném místě. Tento systém dělá hru vzrušující a umožňuje hrát účastníkům proti různým soupeřům. V případě, že celkový počet týmů převyšuje maximální možnou kapacitu ledové plochy, postupně dochází i k výměně družstev, kteří mezitím fandí za mantinelem.